Altın İğne Uygulaması

Altın İğne Uygulaması
1,564 Görüntülenme

ALTIN İĞNE

Altın iğne, fraksiyonel radyofrekans (RF) uygulaması olarak da adlandırılan bir cilt gençleştirme ve güzelleştirme uygulamasıdır. Çok sayıda cilt kusurunu tedavi edebilme özelliğine sahiptir. Yaşlanma ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak ciltte oluşan deformasyonlar, lekelenmeler ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya , cildi daha canlı, daha parlak ve daha genç göstermeye yardımcı olur. Cilt yenileme ve kusurları giderme üzerindeki etkileri bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış bir tekniktir. Her türlü cilt tipinde ve ten renginde kullanılabilir.

Radyofrekans (RF) enerjisi tıbbi tedavide 75 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. RF cihazları ısı enerjisi üreterek etkilerini gösterir. Fraksiyonel RF cihazları ise RF enerjisini mikroiğneler aracılığı ile mikroskobik sütunlar halinde deriye gönderir. İşlem için kullanılan cihaz cildin yüzeyini etkilemezken alt katmanlara enerji göndererek doğal kollajeni uyarır. Bu sayede kırışıklık, leke ve yara izleri iyileştirilir.

Fraksiyonel Mikroiğneli Radyofrekans yönteminde ucunda altın iğne denilen ve cildin 0.3-3 mm kadar altına girebilen çok küçük iğneler bulunan bir başlık kullanılır. Mikroiğneli bu başlıklar tamamen kişiye özeldir. Yüz ve boyundaki kırışıklıklarda, sarkmalarda ,leke ve sivilce izlerinde, gözenek sıkılaştırma ve cilt gençleştirme amacıyla kullanılmaktadır.

Altın iğne uygulaması hem yüzde ve boyunda, hem de vücudun farklı bölgelerinde güvenle uygulanabilir. Seanslar şeklinde uygulanır ve seans sayısı ortalama 3 seans olmakla birlikte, seans sayısı cildin durumuna göre değişebilir. İşlem topikal anestezik krem ile anestezi sağlandıktan sonra uygulanır ve ortalama 40-45 dakika sürer. İşlem sonrasında geçici kızarıklıklar meydana gelir ve kısa sürede düzelir.


Hastanemizde Altın İğne Uygulamasının Kullanım Alanları:
  • Yara yanık izlerinin tedavisi
  • Akne iz ve çukurlarının tedavisi
  • Gözeneklerin sıkıştırılması
  • İnce kırışıklıkların yok edilmesi
  • Boyun, gıdı ve dekolte bölgelerinde yaşlanma belirtilerinin düzeltilmesi
  • Vücut çatlaklarının iyileştirilmesi
  • Lekelerin giderilmesi
Sonuç olarak RF tüm deri tiplerinde kullanılabilen hızlı iyileşme süreci ve düşük yan etki profili bulunan başarılı bir yöntemdir. Cerrahi girişim gerektirmeyen bir tedavi seçeneği olduğundan kişinin sosyal hayatı kısıtlanmadan kısa bir vakit ayrılarak işlem yapılabilir. Uygulama sonrasında hasta günlük yaşamına hemen dönebilir.