Acil

ACİL SERVİS

 

ACİL; tıbbi anlamda hastanın fiziksel ya da duygusal yönden tehlike içinde bulunduğuna inanılmasıdır. insan yeryüzünde var olduğundan beri kaza geçiriyor ya da acil müdahaleyi gerektiren sorunlar yaşıyor. Bu da acil müdahaleler için de bir birimin  gerekliliğini doğurmaktadır. Bu gereksinimin sonucunda “acil servis” devreye girmektedir.

 

Acil Servis ünitesi, hastaneye müracaat eden acil durumdaki hastaların gerekli tıbbi müdahalesini zamanında ve eksiksiz yerine getirilmesini sağlayan ve 24 saat kesintisiz olarak aynı kalitede acil hizmet veren bir ünitedir. Ünitenin verimli çalışmasını sağlayan laboratuar, röntgen, bilgisayarlı tomografi gibi bütün destek bölümler 24 saat çalışmakta olup, her birim kendi alanında deneyimli ve yetenekli tıbbi kadro ile kesintisiz olarak hizmet vermek üzere hastanemizde bulunmaktadır.

 

Acil servisimizde; merkezi gaz, vakum ve oksijen sistemi ile donatılmış 3 yatak kapasiteli acil gözlem odası bulunmaktadır. Ayrıca 1 muayene odası ,1 müdahale odası ve 1 resüsitasyon odası ise acil servisimiz desteklenmektedir.

 

Özel 19 Mayıs Hastanesi Acil Servis Bölümü uzman doktorları, deneyimli hemşire ve sağlık personellerinden oluşan dinamik bir kadro ile tüm acil vakalara 7 gün 24 saat hizmet sunuyor.