Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimizde bebek, çocuk ve ergen hastalarımıza, en yeni tanı ve tedavi imkanları sunulmaktadır.

  • Çocuk doktorumuz tarafından hastanemizde doğan bebeğinizin doğum salonunda ilk muayenesi yapılmaktadır. Ayrıca doğumu takiben bebek bakımı, beslenmesi ve sağlam bebek izlemi ile ilgili gerekli bilgiler verilmektedir.
  • Bebeğiniz için 1 yaşına kadar büyüme ve gelişme süreci çok önemlidir. Bu nedenle bu konuda çok hassas davranıyoruz. Bu kritik dönemde size hem rehberlik etmeye hem de yardımcı olmaya hazırız. Bu amaçla yenidoğan bebeğinizin, 1 yaşına kadar Sağlam Bebek İzlemi hastanemizde yapılmaktadır. İzlem esnasında bebeğinizin büyümesi, gelişmesi, beslenmesi, aşıları, işitmesi, diş çıkarması, göz muayenesi gibi durumlar kontrol edilmekte ve gerekli tüm bilgilendirmeler yapılmaktadır. Kendinizi asla yalnız hissetmeyeceksiniz.
  • Yenidoğan İşitme Taraması, çocukluk dönemi aşıları ve özel aşılar hastanemizde yapılmaktadır.
  • 1 yaşından sağlıklı bir ergen olana kadar, çocuklarınızın büyüme ve gelişmesi takip edilmekte gerekli durumlarda erken tedavi imkanları sunulmaktadır.
  • Büyüme ve gelişmenin kritik dönemlerinden biri olan ergenlik döneminde, çocuğunuzun büyümesi ve cinsel gelişiminin kontrolü için hem gerekli kontroller yapılmakta hem de çocuğunuza ve size danışmanlık hizmeti verilmektedir.
  • 0-18 yaş aralığındaki çocuklara, çocuk hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik her türlü hizmet uzman ekibimiz tarafından verilmektedir. Ayrıca koruyucu çocuk sağlığı hizmetleri ile hasta ve yakınlarının bilgilendirilmesi yapılmaktadır.
  • Özel Ortadoğu 19 Mayıs Hastanesi olarak, uzman hekimimiz ile geleceğimiz olan bebek, çocuk ve ergen hastalarımıza en iyi şekilde hizmet sunmaya devam etmekteyiz.

Hafta içi: 09:00 – 17:00

Hafta sonu (Cumartesi): 09:00 – 13:00 çalışmaktadır.