Başhekimlik

Ülkelerin gelişmişlik düzeylerini ve vatandaşlarının mutluluk derecelerini belirleyen en önemli parametrelerden birisi halka sunulan sağlık hizmetinin kalitesi ve vatandaşların bu hizmetlere ulaşabilme kolaylığıdır. Ülkemiz de gerek kamu hastaneleri, gerekse özel hastaneler aracılığı ile sağlık hizmeti sunumunda son yıllarda oldukça ilerleme kaydetmiş, özellikle hizmet kalitesi ve güvenilirliği açısından dünyanın sayılı ülkeleri arasına girmiştir.
Özel 19 Mayıs Hastanesi ailesi olarak bizler de kurulduğumuz 1998 yılından beri bu kutsal hizmet ağının bir üyesi olarak halkımıza ve dünyanın diğer ülkelerinden gelen hastalarımıza hizmet vermenin gurunu taşımaktayız. Ayrıca ülkemizde Sosyal Güvelik Kurumu hastalarının özel hastanelere başvurabilmesinin önünü açan, 1998 yılında Emekli Sandığı Kurumu ile ilk anlaşmayı yapan hastane olmak da ayrı bir mutluluk kaynağımızdır.
Hastanemiz 1998 yılında Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından hizmete açılmış olup, on yıl kadar 29 Mayıs Ankara Hastanesi adı altında hizmet verdikten sonra 1999 yılında DNT 19 Mayıs Sağlık Eğitim AŞ’ne devredilmiştir. Bu tarihten beride Ankara ili Çankaya ilçesi Dikmen semtinde Özel 19 Mayıs Hastanesi adı altında hizmetine devam etmektedir.
Yirmi yılı aşan tecrübe, bilimsel, etik ve hastasıyla empati kurabilen hekim kadrosu, güler yüzlü ve yardım sever personeliyle Hastanemiz, bir semt hastanesi olmasının ötesinde tüm Ankara ilçelerinden hasta kabul edebilen bir referans merkezi haline gelmiş, kapasitemizin üzerinde bir hasta başvurusu ile karşı karşıya kalmaktadır;
Yıllık 100000’nin üzerinde olan hasta sayımızın %20’si bulunduğumuz ilçe sınırları dışından %5’i de Ankara dışından gelmektedir.
Sağlık Bakanlığı politikaları doğrultusunda yapılan normal doğumu özendirici eğitim çalışmaları sonucunda ilk doğumlarda ortaya koyduğu %23 lük sezeryan (primer sezeryan) doğum oranıyla Hastanemiz özel hastaneler arasında ilk sırayı almaktadır. Bakanlık kayıtlarına göre özel hastaneler için bu oran ortalama %63 dür. “Bebek dostu hastane” unvanına sahip hastanemizde yılda 600’ün üzerinde doğum yaptırılmaktadır.
Sağlık turizmi alanında Ankara’da öncülük yapmakta, Sağlık Bakanlığının son yayınladığı istatistikte Hastanemiz sağlık turizmi kapsamında hizmet verdiği hasta sayısı açısından Ankara’da 1. Tüm Türkiye sıralamasında da 7. Sırada bulunmaktadır. 2019 yılı içerisinde hastanemizde dünyanın farklı 77 ülkesinden binlerce hastaya hizmet verilmiştir.
19 Mayıs Hastanesi yönetimi olarak hedefimiz, sadece belli bir toplum kesiminin değil, uzakta veya yakınımızda olan tüm halkımızın kaliteli ve güvenilir bir sağlık hizmeti aradığında akla gelecek ilk hastane olabilmektir. Bize her zaman yeniden başlıyormuşuz gibi güç ve heyecan veren hastalarımızın bu teveccühüne şükran borçluyuz. Kendilerine layık oldukları daha güzel ve geniş bir mekanda hizmet verebilmek için yeni hastane çalışmalarımız da devam etmektedir. Sizin sağlığınız bizim mutluluğumuzdur.
Saygılarımla…
Op.Dr. Süleyman Gökduman