Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları
716 Görüntülenme

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları

Geleneksel Çin tıbbına göre insan vücudu enerji akışının düzgün ve dengeli olması ile sağlıklı kalmaktadır. Hayat boyu maruz kaldığımız stres, çevresel toksinler, zararlı yiyecekler ile bu denge ve enerji akışı bozulmaktadır. Biz fark etmesek bile bu durum vücutta belli bir birikime ulaşır. Önce kronik yorgunluk, kas, eklem, baş ağrıları, barsak sorunları, toz, parfüm alerjisi gibi önemsemediğimiz belirtiler sonra hastalıklar ortaya çıkar.

AKUPUNKTUR

AKUPUNKTUR tedavisi, özel akupunktur noktalarının iğnelenmesi ile sağlanmaktadır. Ayrıca obezite ve sigara bırakma gibi bağımlılık tedavisinde kullanılır.

NÖRAL TERAPİ

NÖRAL TERAPİ tedavisi, vücuttaki sinir uçlarından zengin bölgelere iğnelerle bazı lokal anestezik ilaçların enjekte edilmesidir.

KUPA ve HACAMAT

KUPA ve HACAMAT, Peygamberimizin sünneti olup, akupunktur noktalarının kupa çekilerek kesik atılması buradaki kanın uzaklaştırılması ile yapılmaktadır. Her insanın yılda 2 kez hacamat tedavisi yaptırması sağlıklı yaşam için önemlidir.

Bu uygulamalar tüm sağlık problemlerinde tedavi amacıyla kullanıldığı gibi herhangi bir sağlık problemi olmayan kişilerde de sağlıklı bir yaşamın sürdürülebilmesi için koruyucu amaçla uygulanmaktadır.

Unutmayalım ki sağlığımız bozulmadan çok önce vücutta zararlı uyaranların oluşturduğu denge bozulmakta bizim vücudumuz bunlarla bir süre başa çıkmakta ancak bu süreçte yorulmaktadır. Bu nedenle tamamen sağlıklı görünsek de vücudumuzdaki zararlı uyaranların oluşturduğu yükü vücuttan uzaklaştırmak gereklidir ki ilerde hastalıklar oluşmasın.

Hacamat Diyeti İçin Tıklayanız.