Bölüm Doktorları
Dr.Yılmaz KURT

 
Online Randevu
Acil (24 Saat)

Acil Servis

     Acil Servis; kalp krizi, kalp ritim bozuklukları, yüksek ateş, karın ağrıları, mide kanamaları, inme (felç), kesiler, kırıklar, trafik kazaları, düşmeler, ani kalp durması, darplar, zehirlenmeler, intihar girişimleri vb birçok acil duruma ilk müdahale ve tedavi yapılan yerdir.

     Özel Ortadoğu 19 Mayıs Hastanesi tecrübeli hekim, hemşire, acil teknisyeni ve ambulans ekibinden oluşan personeli ile gece-gündüz, 24 saat kesintisiz acil servis hizmeti vermektedir.

     Acil servis resepsiyonunda hemşireler tarafından hasta triyajı yapılmakta ve hastalarımız kendileri için en uygun odaya alınmaktadır. Acil servis hekiminin gözetimi altında gerekli tetkik-tedavi işlemleri zaman kaybetmeden yapılır.

     Triyaj, hasta muayene ve müdahale önceliklerinin belirlenmesi işlemi olup tüm acil servis personeli bu işlem için periyodik olarak eğitim almaktadır.

     Acil servisimiz ile diğer uzmanlık branşları arasında sürekli ve oldukça hızlı bir iletişim ağı mevcuttur. Gerekli olduğu durumlarda ilgili bölümlerden uzman doktorlar çok hızlı bir şekilde acil servise gelebilmektedir.

     Acil servisimizde her türlü hastaya ilk müdahale, resusitasyon (yeniden canlandırma) ve acil hastalıkların tedavisi yapılabilmektedir.

     Her yaş grubundaki hasta, acil servisinden hizmet alabilir. Acil servisimizde gözlem odası, girişim odası, alçı odası, gibi kapalı bölümler yer almaktadır.

Gerek hastaneye başvuranların gerekse de telefonla danışmak isteyen kullanıcılarımızın sorularına da yine acil servisimizdeki hekimlerimiz cevap vermekte ve onları doğru hizmeti alacakları birimlere yönlendirmektedir.

     Hastanemiz acil servisine başvuran bir hastanın ilk geliş anından hastaneden taburcu oluncaya kadar geçen süreçte verilen tüm hizmetler önceden hazırlanmış, tüm personelin bildiği ve uygulamalarını yaptığı bilimsel prosedürlere göre yapılmaktadır.

     Hastanemizde sterilizasyon ve dezenfeksiyona büyük önem verilmektedir. Bu yüzden gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Tüm hasta yatak örtüleri tek kullanımdan sonra değiştirilir. Acil serviste bulunan sedye, dolaplar, yerler, lavabolar, tuvaletler v.b, dezenfeksiyon kurallarına göre özel bazı solüsyonlar ile devamlı temizlenir. Yapılan tüm işlemler dezenfeksiyon ve sterilizasyon kurallarına uygun yapıldığı için acil serviste ve tüm hastanede enfeksiyon riski çok düşüktür.

     Hastalarımıza verdiğimiz tüm hizmetten hasta yakınlarını haberdar etmek hastanemizin prensibidir. Hasta yakınları, hastanın durumu ile ilgili olarak sürekli bilgilendirilir. Yapılacak tüm işlemler ayrıntılı bir şekilde önceden anlatılır. Hastanın rızası olamadan hiçbir işlem gerçekleştirilmez.

Acil (24 Saat)   Acil (24 Saat)   Acil (24 Saat)   
Bu içerik 6036 defa görüntülendi.


 
Öneri & İstek Formu
Doktorlarımız
Ziyaretçi ve Refakatçi Kuralları
Hekim Hakları
Nöbetçi Eczaneler
Hasta Hakları
Online Randevu
Sağlık Bilgileri ve Rehberi
Haberler
Hakkımızda
Değerlerimiz
Bölümlerimiz
E-Posta
İletişim
Acil (24 Saat)
Dahiliye
Genel Cerrahi
Kulak Burun Boğaz
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Üroloji
Nöroloji
Çocuk Sağlığı Hastalıkları
İletişim
Ulaşım
Harita Üzerinde